Jak vybrat album pro mince?

V dnešní době je na trhu nepřeberné množství alb pro mince, tak si pojďme ukázat jak jednoduše nějaké vybrat. 

Album bychom měli vybírat podle toho, kolik mincí máme v plánu uložit, kde album budeme skladovat (knihovna, sejf) nebo chceme-li mince hermeticky uzavřít (maximálně zamezit přístupu vzduchu). Sběratel nebo investor by měl vždy počítat s tím, že se jeho sbírka či investice bude spíše zvětšovat, nežli zmenšovat. 


1) Kapesní alba

Pro menší množství mincí jsou k dispozici kapesní alba. Mají pevnou neměnnou vazbu a většinou pojmou 48 nebo 96 mincí. V nabídce je také kapesní album pro investiční mince, do kterého se vejdou běžné stříbrné či zlaté investiční mince o váze 1 troyské unce. Kapesní alba jsou cenově nejdostupnější a také nejskladnější. 

 

2) NUMIS alba s kroužkovou mechanikou 

Ideální volbou jsou alba NUMIS, které pojmou v průměru až 500 mincí. Mají 4 kroužkovou mechaniku a lze tedy dokupovat a měnit listy v albu. K dispozici jsou albové listy s otvory 17 mm - 66 mm nebo pro celé sady Euromincí. Do alba lze také přikoupit listy pro bankovky nebo pohlednice. Alba jsou velikostně dokonalé a vejdou se do běžné knihovny nebo sejfu. Pro začínající sběratele je v nabídce edice NUMIS start, která obsahuje album s listy, bavlněné rukavice, pinzetu a lupu. V poměru cena/výkon jsou nejlepší volbou. 

 

3) GRANDE alba s kroužkovou mechanikou 

Alba GRANDE jsou velikostně větší, tím i méně skladnější (nemusí se vejít do každé knihovny či sejfu), ale za to mají jiné možnosti uložení mincí. Pro alba jsou speciálně vyrobené listy ENCAP a SNAP, do kterých lze uložit mince v kruhových nebo čtvercových (Quadrum) kapslích a mít tak mince hermeticky uzavřeny. Tento systém je velice pěkný, reprezentativní a nejlépe chrání mince, ale je cenově nejnáročnější. Album dokáže takto uložit okolo 120 mincí o váze jedné troyské unce (takové album bude vážit přibližně 4,5 kg). Z našeho pohledu vede spíše systém QUADRUM, díky kterému si můžete lépe zorganizovat a zpřehlednit sbírku. Grande také nabízí listy pro bankovky, certifikáty, pohlednice a jiné dokumenty. 

 

Dobře zorganizovaná sbírka je vždy cennější, přehlednější, reprezentativní a dělá sběrateli mnohem větší radost. Navíc pokud ji dostane do rukou někdo jiný (například dědic), rychle a lépe se v ní orientuje a dokáže ji prodat za její reálnou hodnotu. 

Děkujeme všem za pozornost a přejeme hodně úspěchů ve sbírání a investování. 

Váš tým JEDNA UNCE

Affiliate program