Systém QUADRUM kapslí

Kapsle se vyrábějí ve 3 velikostech. QUADRUM mini, QUADRUM (klasické) a QUADRUM xl. V naší nabídce naleznete nejpoužívanější klasické kapsle, které jsou vhodné pro mince 14 mm až 41 mm a o těchto kapslích bude tento článek. 

Největší výhodou kapslí je jejich univerzálnost. Všechny klasické kapsle Quadrum mají stejný vnější (venkovní) rozměr a to 50x50 mm. Mění se pouze vnitřní pěnová výplň pro mince viz obrázek níže. Kapsle se prodávají s přesným výřezem nebo bez něj a pěnu si můžete vystřihnout dle potřeby. 

 

Nejběžnější mince a k ním vhodné rozměry kapslí naleznete v tabulce níže. 


Díky tomuto systému lze kapsle jednoduše uložit do jákekoli kazety, etue, alba, boxu atd., který je určený pro Quadrum kapsle a nemusíte řešit žádné jiné rozměry. Kapsle dobře pasují do otvorů a díky stejným vnějším rozměrům si můžete sbírku uspořádat přesně dle svých představ.


Jakmile budete mít mince bezpečně v kapslích, dalším krokem je se rozhodnou, do kterého systému mince uložit. Nejdůležitějším faktorem bude počet mincí a popřípadě cena. Vždy je lepší počítat s tím, že se Vám sbírka nebo investice bude zvětšovat, nežli zmenšovat.

1) Archivní box a kazety (80-100 mincí)

Nejlepší poměr cena/výkon má LOGIK archive box (pro 80 kapslí) nebo kazeta PRESIDIO (pro 100 kapslí). Nevýhodou je, že se kapsle při prezentaci musejí vytahovat.

 

2) Etue (1-6 mincí)

Pro menší počet mincí (1-6) jsou k dispozici cenově dostupnější prezentační etue NOBILE z kvalitní koženky imutující kůži nebo luxusnější dřevěná řada etuí VOLTERRA v provedení mahagonového dřeva. 


3) Kazety (20 mincí)

Pro 20 mincí můžou být vhodné reprezentativní dřevěné kazety VOLTERRA v provedené mahagonového dřeva. Další možností je box LIGNUM (viz druhý obr.), jehož předností je stohovatelnost a několik boxů na sobě vypadá jako elegantní kus nábytku. Jako zajímavá alternativa může být také textilní mincovní role, která je velmi skladná a snadno se převáží. 


4) Kazety a alba Grande (60-120 mincí)

Pro 60 mincí můžete zvolit kazetu VOLTERRA trio, která je dostupná v provedení mahagonového dřeva nebo sitě černé barvě. Dvojnásobný počet mincí (120) pojme album GRANDE s albovými listy pro QUADRUM kapsle. 


5) Mincovní boxy (200 mincí)

Nejvíce kapslí zvládne systém boxů pro Quadrum kapsle. Do jednoho boxu lze uložit až 20 mincí a boxy lze následně uložit do skříňky, která pojme až 10 těchto boxů. Celkově lze tedy uložit až 200 mincí v jedné skříňce. 


Dobře zorganizovaná sbírka je vždy cennější, přehledná, reprezentativní a dělá sběrateli mnohem větší radost. Navíc pokud ji dostane do rukou někdo jiný (například dědic), rychle a lépe se v ní orientuje a dokáže ji prodat za její reálnou hodnotu. 

Děkujeme všem za pozornost a přejeme hodně úspěchů ve sbírání a investování. 

Váš tým JEDNA UNCE

Affiliate program