Vážení investoři a sběratelé, od 31.7.2021 čerpáme dovolenou, objednávky na eshopu je možné zadávat dnes do 12:00 a všechny uhrazené zásilky budou expedovány. Další objednávky není možné zadávat. Budeme se opět těšit za týden. Váš tým JEDNA UNCE

O nás

Příběh JEDNÉ UNCE

JEDNU UNCI jsem založil v roce 2019 za pomocí několika svých přátel, kterým tímto děkuji. Vše odstartovala moje první investiční mince Australian Kangaroo před 10 lety. Poprvé v životě jsem v ruce držel jednu unci čistého stříbra a pocit vlastnění a držení fyzického drahého kovu ve mě vyvolalo obrovskou vášeň pro investování a numismatiku. Dodnes mám minci vystavenou ve vitríně s tím rozdílem, že neslouží jako investice, ale jako talisman. To bylo hlavním důvodem, proč se stal můj koníček mou prací.

Motto JEDNÉ UNCE - Co bychom si sami nekoupili, sami nikomu neprodáme.

Proč JEDNA UNCE?

Jméno společnosti byl tak trochu oříšek. Chtěli jsme něco originálního, ale zároveň výstižného k našemu oboru. Stejně jako je na burze s komoditami známá jednotka barrel pro označení objemu ropy nebo bušl (bushel) objemová jednotka pro obilí, tak je celosvětově známá UNCE, přesněji trojská unce (označení - oz), která se používá jako hmotností jednotka pro drahé kovy, její váha je 31,1g. A právě JEDNOU UNCÍ vše začíná.

Náš cíl

Lidem chceme ukázat možnost uchování svého majetku nejen v bankovním systému, ale také v drahých kovech. Už za první republiky bylo v českých domácnostech zvykem ukládat si část svých úspor do zlata. Tato tradice pozvolna vymizela za 40 let totality.

V Česku se ročně prodá zlato za 74 milionů EUR, naproti tomu v Německu za 4 miliardy EUR. Průměrný dospělý obyvatel Německa vlastní 130g zlata ve srovnání s Českem je to jeden gram na obyvatele.

Investice do drahých kovů může dobře sloužit jako zajištění finančních prostředků na delší dobu nebo na penzi.

 

Výhodná dopravaDoprava od 79,- Kč, při nákupu nad 10 000,- Kč máte možnost dopravy ZDARMA

Garance původu a kvalityJsme registrováni na puncovním úřadě, který anonymně kontroluje naše produkty

Aktivní komunikace

Neděláme mrtvé brouky, zpravidla do 24 hodin odpovídáme na Vaše dotazy