O nás

Příběh JEDNÉ UNCE

JEDNA UNCE byla založena v roce 2019. Vše odstartovala moje první investiční mince Australian Kangaroo před 10 lety. Poprvé v životě jsem v ruce držel jednu unci čistého stříbra a pocit vlastnění a držení fyzického drahého kovu ve mě vyvolalo obrovskou vášeň pro investování do tvrdé měny. Roky zkušeností jsem vložil do projektu JEDNÉ UNCE a našim zákazníkům nabízím pouze produkty, které mi dávají smysl.

Motto JEDNÉ UNCE - Nikomu neprodáme nic, co bychom si sami nekoupili. 

Proč JEDNA UNCE?

Jméno společnosti byl tak trochu oříšek. Chtěli jsme něco originálního, ale zároveň snadno zapamatovatelné. Stejně jako je na burze s komoditami známá jednotka barrel pro označení objemu ropy nebo bušl (bushel) objemová jednotka pro obilí, tak je celosvětově známá UNCE, přesněji trojská unce (označení - oz), která se používá jako hmotností jednotka pro drahé kovy, její váha je 31,1g. A právě JEDNOU UNCÍ vše začíná.

Náš cíl

Chceme ukázat možnost uchování svého majetku v drahých kovech. Už za první republiky bylo v českých domácnostech zvykem ukládat si část svých úspor do zlata. Tato tradice pozvolna vymizela za 40 let totality a pomalu se vrací zpět. Zlato nejen zdárně poráží inflaci, ale také odolává špatným politickým rozhodnutím a finančním krizím.

V Česku se ročně prodá zlato za 74 milionů EUR, naproti tomu v Německu za 4 miliardy EUR. Průměrný dospělý obyvatel Německa vlastní 130g zlata ve srovnání s Českem je to jeden gram na obyvatele.

Investice do drahých kovů může dobře sloužit jako zajištění finančních prostředků na delší dobu nebo na penzi.

 

Výhodná dopravaDoprava od 79,- Kč, při nákupu nad 10 000,- Kč máte možnost dopravy ZDARMA

Garance původu a kvalityJsme registrováni na puncovním úřadě, který anonymně kontroluje naše produkty

Aktivní komunikace

Neděláme mrtvé brouky, zpravidla do 24 hodin odpovídáme na Vaše dotazy