Kruhové kapsle (bublinky) na mince

Kruhové kapsle jsou nejtradičnější a nejčastější volbou pro ochranu mince před vnějším prostředím (mechanickým poškozením, oxidací apod.). Na záda jim však dýchají čtvercové kapsle Quadrum, které mají čím dál větší oblibu a to především kvůli možnosti dokonalé organizaci a prezentaci sbírky. Více se dočtete v Systém QUADRUM kapslí.

Jedna z předností kruhových kapslí je schopnost minci hermeticky uzavřít a zabránit tak přístupu vzduchu. Kapsle mají rantl a velmi snadno se otevírají a drží pevně zavřené. Mince a k nim vhodné rozměry kapslí naleznete na stránce produktu s kruhovými kapslemi. Takto uložené mince jsou dobře chráněny, ale stále je zapotřebí uchovávat je na místě se stálou teplotou a vlhkostí. Máme-li mince v kapslích, stačí si pak vybrat z několika systémů, do kterých chceme mince s kapslemi uložit. Jedním z důležitých faktorů bude velikost sbírky či investice. Vždy je lepší počítat s tím, že se nám bude počet mincí zvětšovat, nežli zmenšovat. 

Kompletní sortiment etuí, kazet, kufříků a boxů naleznete na stránce Etue a kazety pro kruhové kapsle.


1) Etue nebo textilní role

Pro jednu kapsli jsou v nabídce etue NOBILE, jež se hodí také jako dárkové balení k minci. Cenově dostupné a velmi skladné řešení může být textilní mincovní role pro 24 mincí. 2) Kazety 

Další možností je uložení mincí v kapslích do kazet. K dispozici jsou kazety v různých provedeních z hliníku, matně černé barvě, mahagonu nebo pravého dřeva. Kazety pojmou od 20 až po 100 mincí. Některé jsou s kruhovými a jiné se čtvercovými otvory. Většina otvorů má průměr 47 mm, což vyhovuje všem běžným mincím v kapslích do váhy 1 troyské unce a průměru 41 mm. V nabídce jsou také kazety šité na míru bežným stříbrným investičním mincím 1 oz (31,1g) a v omezené nabídce pro zlaté investiční mince 1 oz (31,1g). 

 

3) Alba

Mince v kapslích je možné uložit do alba GRANDE. Speciální albové listy ENCAP jsou vyrobeny z dvou křídel tvrdého PVC a otevírají se jako kniha. Mince i v kapslích se vloží mezi dvě stěny a následně zavřou a zacvaknou. Jedno album dokáže takto uložit 120 mincí o váze jedné troyské unce. 

 

4) Mincovní boxy

Poslední možností je uložit mince do boxů. Tento systém dokáže uložit největší množství mincí (nejméně 200 troyských uncí). Boxy mají různé velikosti otvorů a díky čtvercovému tvaru se mince snadno vyndávají. V nabídce jsou i boxy pro investiční slitky. Boxy jsou stohovatelné a stabiní. Následně je lze uložit do skříněk pro mincovní boxy, které jsou přenosné nebo vypadají jako elegantní kus nábytku. 


Dobře zorganizovaná sbírka je vždy cennější, přehledná, reprezentativní a dělá sběrateli mnohem větší radost. Navíc pokud ji dostane do rukou někdo jiný (například dědic), rychle a lépe se v ní orientuje a dokáže ji prodat za její reálnou hodnotu. 

Děkujeme všem za pozornost a přejeme hodně úspěchů ve sbírání a investování. 

Váš tým JEDNA UNCE

Affiliate program