Münze Österreich AG

Webová stránka značky: Münze Österreich AG

 

150px-Münze_Österreich_logo.svg

Mincovna vznikla roku 1194. Podnětem bylo, když Rakouský a Štýrský vévoda Leopold V. Babenberský zajal poblíž Vídně anglického krále Richarda I. Lví srdce, který se vracel do Anglie z třetí křížové výpravy. Jako výkupné za své propuštění vyplatil Richard Leopoldovi 100 000 hřiven stříbra. Asi 12 tun ušlechtilého kovu. Leopold V. se rozhodl z poloviny této kořisti vyrazit mince.

V historii se mincovna mnohokrát stěhovala. V první polovině 19. století byla přesunuta na ulici Am Heumarkt v centru Vídně, kde se nachází doposud. Za své existence využívala nepřeberné množství technologického ražení mincí. Do 16. století se k ražbě využívalo kladivo nebo válcový, kolébkový a šroubový lis. Od roku 1830 až po současnost se k výrobě používá prstencový mincovní lis, který je schopný vyrazit až 700 mincí za minutu.

Firma je také jedním ze čtyř akcionářů, vlastnící společnost Argor Heraeus SA. Dnes ovládá 24,6% podílu Švýcarské firmy. Investiční zlaté cihly mincovny Österreich se vyrábějí pravě zde, v Argor Heraeus SA.

Společnost Münze Österreich AG je známá po celém světě svým prvotřídním zpracováním drahých kovů a výrobou mincí. Jako globální hráč patří do světových elitních mincoven. Produkují se zde nejpopulárnější zlaté mince Wiener Philharmoniker a působivá paleta mincí a medailí pro sběratele. Kromě toho dadává polotovary z drahých kovů a oběhové mince do mnoha zemí po celém světě.

Münze Österreich AG je 100% dceřinou společností Oesterreichische Nationalbank od roku 1988 a může se těšit na více než 825 let historie. V současnosti pro společnost pracuje více než 200 zaměstnanců a ročně produkuje přibližně 450 milionů mincí.

Budova Münze Österreich ve Vídni
(V elegantní budově jsou umístěny nejmodernější výrobní zařízení, schované za klasickou fasádou)

Münze Österreich AG

2 položek celkem
maple
712 Kč

Rakouská mince Wiener Philharmoniker je nejprodávanější mincí Evropy. Její ražba byla zahájena v roce 2008 ve vídeňské mincovně MÜNZE Österreich AG.

Kód: 119
004813 stribrna investicni mince ramesses po zivote 2oz 2017 03
Tip
1 090 Kč

Speciální pamětní vydání Wiener Philharmoniker 2019, které je částečně pozlacené 24 karátovým zlatem.

Kód: 519

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem