United States Mint

Webová stránka značky: United States Mint

 

usa1

Byla založena v roce 1792 ve Philadelphii (původní hlavní město USA). Brzy se k ní přidali další pobočky v Denveru, San Franciscu a West Pointu, jejichž mince měli vlastní značku dané mincovny (značka D pro Denver, S pro San Francisco, W pro West Point a P pro Philadelpia). United States Mint je ve 100% vlastnictví Spojených Státu Amerických a je zodpovědná za výrobu mincí pro celou zemi. Mincovna také razí zlaté a stříbrné pamětní i investiční mince a medaile.

V roce 2018 byla mincovna zodpovědná za výrobu 12,5 miliardy oběhových mincí. E Pluribus Unum (jeden z mnoha) - heslo nacházející se na všech mincí v USA. Naznačuje, že Spojené Státy Americké jsou konfederace zahrnující několik států, z nichž má každý své vlastní zákony. United states mint není oprávněná k výrobě papírových peněz, zajišťuje je "Bureau of Engraving and Printing" (úřad rytiny a tisku).

"The United States Mint Police" (státní mincovní policie) a "federal law enforcement" (agentura pro vymáhání federálního práva) odpovídá za ochranu zaměstnanců, mincovny a její rezervy.

Mincovna razí jednu z nejznámějších investičních mincí American Eagle. Mezi investory je velmi oblíbená, zejména v Americe. Její produkce v roce 2018 dosahovala 15 700 000 Ks.

 

United States Mint (Philadelphia)

usa2

 

Žádné produkty značky United States Mint nebyly nalezeny...