Česká Mincovna

Webová stránka značky: Česká Mincovna

 

LOGO


V České republice máme dvě mincovny - Česká mincovna a.s. a Pražská mincovna a.s. Obě jsou v soukromém vlastnictví a nejedná se tedy o státní podniky.

  • Česká mincovna razí oběhové a pamětní mince pro ČNB (Českou Národní Banku) a současně provádí vlastní ražbu replik historických mincí, medailí, žetonů a medailonků.

Česká mincovna sídlí v Jablonci nad Nisou a byla založena v roce 1993 po rozpadu Československé federace. V tomto roce vyhrála konkurz České národní banky na ražbu oběhových mincí pro Českou Republiku. Splňuje tedy všechny jakostní a bezpečnostní parametry. Výhradním dodavatelem oběhových a pamětních mincí pro ČNB je dodnes.

Od roku 2002 je Česká mincovna také držitelem certifikátu systému managementu jakosti ISO 9001:2000 od auditorské firmy Lloyd’s Register Quality Assurance. Mincovna je vybavena moderními lisy značky Gräbener, a to jak pro výrobu oběživa, tak i pro pamětní ražby. 

V České republice se v současné době netěží zlato ani stříbro, proto mincovna nakupuje polotovary pro svou ražbu od renomovaných zahraničních výrobců. Roční výrobní kapacita je 500 milionů oběhových a 300 tisíc pamětních mincí.

 

Prodejna Praha

prodejna-praha

 

Mincovna má 76 zaměstnanců, jejím vlastníkem je Česká mincovna Group, která patří do investiční skupiny Monetica. Provozuje prodejny v Praze, Brně, Jablonci nad Nisou a také specializovaný internetový obchod.

 

Prezentační video České mincovnyŽádné produkty značky Česká Mincovna nebyly nalezeny...