Česká Mincovna

Webová stránka značky: Česká Mincovna

 

V české republice máme dvě mincovny - Česká mincovna a.s. a Pražská mincovna a.s. Obě jsou v soukromém vlastnictví a nejedná se tedy o státní podniky.

  • Pražská mincovna razí medaile z drahých kovů pro investory a sběratele. Produkuje zakázkovou výrobu reprezentativních medailí pro firmy, obce, města a státní instituce.

  • Česká mincovna razí oběhové mince a pamětní mince pro ČNB (Českou Národní Banku) a současně provádí ražbu vlastních mincí, replik historických mincí, medailí, žetonů a medailonků.

 

LOGO

Česká mincovna sídlí v Jablonci nad Nisou a byla založena v roce 1993, po rozpadu Československé federace. V tomto roce vyhrála konkurz ČNB na ražbu oběhových mincí pro Českou Republiku. Splňuje tedy všechny jakostní a bezpečnostní parametry. Výhradním dodavatelem oběhových a pamětních mincí pro ČNB je dodnes.

Od roku 2002 je také držitel certifikátu systému managementu jakosti ISO 9001:2000 od auditorské firmy Lloyd’s Register Quality Assurance. Mincovna je vybavena moderními lisy značky Gräbener, jak pro výrobu oběživa, tak pro pamětní ražby.

V České republice se v současné době netěží zlato ani stříbro, proto mincovna nakupuje polotovary pro svou ražbu od zahraničních renomovaných výrobců. Roční výrobní kapacita je 500 milionů oběhových a 300 tisíc kusů pamětních mincí.

 

Prodejna Praha

prodejna-praha

 

Mincovna má 76 zaměstnanců, jejím vlastníkem je Česká mincovna Group, která patří do investiční skupiny Monetica. Mincovna provozuje prodejny v Praze, v Brně a v Jablonci nad Nisou a také specializovaný internetový obchod.

 

Prezentační video České mincovny

1 položek celkem
004813 stribrna investicni mince ramesses po zivote 2oz 2017 03
20 Kč

Originální plastová kapsle pro pamětní stříbrné mince nominální hodnoty 200 Kč nebo 500 Kč, vydávané Českou národní bankou.

Kód: 494/200

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem