Mayer's Mint GmbH

Webová stránka značky: Mayer's Mint GmbH

 

123

Bernhard Heinrich Mayer (1843–1911) byl podnikatel a rytec, který založil v roce 1871 společnost BH Mayer Kunstprägeanstalt navzdory silné konkurenci jak v Pforzheimu, tak v celém Německu. Mayerova vize byla v uměleckých produktech vysoké kvality a masivní výroby. Společnost byla na svou dobu velice inovativní a jako jedna z mála začala roku 1885 požívat elektrické lisy.

V roce 1993 se BH Mayer's Kunstprägeanstalt KG, která byla odpovědná za výrobu mincí, medailí a odznaků, stala samostatnou dceřinou společností. Firma BH Mayer's IdentitySign GmbH vyrábí špendlíky, klopové špendlíky, kroužky na klíče a jmenovky, odpovídá také za prodej.

V roce 1998 byla společnost BH Mayer's Kunstprägeanstalt KG převzata společností Münz-Prägstatt GmbH z Karlsfeldu poblíž Mnichova a přeměněna na GmbH. Obě společnosti zpočátku zůstaly nezávislé, než o něco později založily své společné sídlo v nové budově v Karlsfeldu.

Protože obě jména společností jsou dobře známa svými klienty (jako jsou centrální banky, ministerstva financí, obchodníci s mincemi), v literatuře se obvykle uvádí pouze „BH Mayer“. Kromě euromincí zahrnuje sortiment také investiční produkty – především sběratelské mince.

Mince, které mincovna vyrábí výhradně, částečně nebo dočasně, jsou Bounty of Cook Islands, pták Kiwi (vydává NZPost), stříbrné mince série Tokelau, Lunární kalendář a edice Rwanda African Wildlife.

Obě společnosti lze nalézt v katalogu mincí pod těmito zkratkami:

  • BHM = BH Mayer's Kunstembeanstalt GmbH, Pforzheim nebo Karlsfeld
  • JRM = Mayer's Mint GmbH, Pforzheim

 

 

Žádné produkty značky Mayer's Mint GmbH nebyly nalezeny...