Zlatý slitek 1 g - Münze Österreich Rakousko Kinebar

Kód: 845
10 hodnocení
1 687 Kč / ks 1 687 Kč bez DPH 52 466 Kč / 31.1 g
Skladem
Můžeme doručit do:
21.9.2021

Zlatý slitek rakouské mincovny Münze Österreich splňuje standard Good Delivery. Na své zadní straně nese vyobrazení Licipiánského koně pomocí unikátní technologie kinegram.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Slitky jsou zalisovány v ochranném plastovém obalu (blistru), který zároveň slouží jako certifikát. Blistr obsahuje unikátní sériové číslo.
  • Odpovídají londýnskému standardu "Good Delivery" a jsou proto bez omezení obchodovatelné na všech světových trzích.
  • Na přední straně slitku je vyraženo logo Münze Österreich, země původu, váha a ryzost. Na zadní straně je vyobrazení Licipiánského koně pomocí technologie kinegram.

Společnost Münze Österreich je také jedním ze čtyř akcionářů vlastnících společnost Argor Heraeus SA. Dnes ovládá 24,3% podílu této švýcarské firmy.

Licipián je název koňského plemene podle slovinské vesnice Lipica, kde se v 16. století vyskytují počátky chovů těchto koní. Licipiánské plemeno je úzce spojené se španělskou jezdeckou školou ve Vídni, která je řazena k tzv. velké čtyřce světových jezdeckých škol.

Kinegram je označení slitku, na jehož zadní straně je vytvořen obraz unikátní laserovou technologií. Obraz kinegramu je vytvořen jemnými linkami různé hloubky a tvaru. Při změně úhlu dopadajícího světla se obraz kinegramu postupně mění a vytváří efekt pohybujícího se obrazu. Nejenže poskytuje slitkům krásný vzhled, ale zároveň slouží, jako ochranný prvek proti padělání.

Doplňkové parametry

Kategorie: Slitky
Hmotnost: 1 g
Stát: Rakousko
Rozměry blistru: 85 x 55 mm
Rozměry slitku: 15,1 × 8,8 × 0,5 mm
Ryzost: 999,9 Au
Balení: Certifikovaný blistr
Stav: Nový
Technologie výroby: Ražba
DPH: 0%
Výkup: Ano

Münze Österreich AG

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: