Zlatý slitek 1 g - Münze Österreich Rakousko Kinebar

Kód: Z061
DPH 0%
27 hodnocení
1 734 Kč / ks 1 734 Kč bez DPH 53 927 Kč / 31.1 g
Skladem
Můžeme doručit do:
13.6.2023
Možnosti doručení

Zlaté slitky rakouské mincovny Münze Österreich splňují standard Good Delivery. Na své zadní straně nesou vyobrazení Lipicánského koně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Slitek je zalisován v ochranném plastovém obalu (blistru), který zároveň slouží jako certifikát. Na přední straně blistru je vytištěné unikátní sériové číslo shodné s vyrytým číslem na slitku. 
  • Odpovídají londýnskému standardu Good Delivery a jsou proto bez problému obchodovatelné na všech světových trzích.
  • Obsahují nejčistší 999,9/1000 zlato.
  • Na přední straně slitku je vyraženo logo Argor Heraeus SA, země původu, váha, ryzost a puncovní značka. Na zadní straně je vyobrazení Lipicánského koně pomocí technologie kinegram.

Lipicán je název koňského plemene podle slovinské vesnice Lipica, kde se v 16. století vyskytují počátky chovů těchto koní. Lipicánské plemeno je úzce spojené se španělskou jezdeckou školou ve Vídni, která je řazena k tzv. velké čtyřce světových jezdeckých škol.

Kinegram je označení slitku na jehož zadní straně je vytvořen obraz unikátní laserovou technologií. Obraz kinegramu je vytvořen jemnými linkami různé hloubky a tvaru. Při změně úhlu dopadajícího světla se obraz kinegramu postupně mění a vytváří efekt pohybujícího se obrazu. Nejenže poskytuje slitkům krásný vzhled, ale zároveň slouží, jako ochranný prvek proti padělání.

Společnost Münze Österreich je také jedním ze čtyř akcionářů vlastnících společnost Argor Heraeus SA. Dnes ovládá 24,3% podílu této švýcarské firmy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zlaté slitky
Hmotnost: 1 g
Stát: Rakousko
Rozměry blistru: 85 x 55 mm
Rozměry slitku: 15,1 × 8,8 × 0,5 mm
Ryzost: 999,9 Au
Balení: Certifikovaný blistr
Stav: Nový
Technologie výroby: Ražba
DPH: 0%
Výkup: Ano

https://www.jednaunce.cz/zlato-munze-osterreich-1g-kinebar/

Münze Österreich AG

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: