Stříbrná investiční mince 1 Oz - Terra 2020 Proof

Kód: 422
2 hodnocení
962 Kč / ks 795 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
9.12.2020

Země - "Terra" (latinsky), je náš jediný domov. Dává nám všechny zdroje potřebné pro život, ale naše činy na ní zanechaly výrazné stopy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hladina CO2 je nejvyšší za posledních 4 miliony let, globální teplota každoročně dosahuje nových rekordů, ledovce tají a hladina moří stoupá. Tato mince se zabývá významem ochrany životního prostředí a zdůrazňuje spolupráci při řešení klimatických problémů, bez ohledu na to, na které straně planety žijeme.

Exkluzivní stříbrná mince Terra je ražena v Bratislavské mincovně Pressburg Mint a je vydávána ostrovním státem Tokelau. Tokelau je skupina tří tropických korálových ostrovů v jižním Tichém oceánu.

Rub mince - nápisy: SERVA ME, SERVABO TE. (latinsky Ochraňujte mě, já ochráním vás), 1oz FINE SILVER, TERRA 2020, mince zobrazuje mapu Evropy, Ameriky a Afriky. V dolní části se nachází kompas, po obvodu mince je stylizované číslování kompasu, GPS souřadnice Bratislavy a logo mincovny Pressburg Mint.

Lícní strana mince zobrazuje druhou část naší planety (Asie, Austrálie a Oceánie). V mapě je hvězdou vyznačená zeměpisná poloha ostrovů Tokelau, stylizovaná květina a portrét britské královny Alžběty II. V horní části číslované kružnice kompasu je namísto hodnoty 360° malý znak státu Tokelau, GPS souřadnice ostrovu a nominální hodnota "5 DOLLARS", minci doplňují nápisy "ELIZABETH II - TOKELAU" a název mince "TERRA 2020".

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční mince
Hmotnost: 1 Oz (31,1g)
Stát: Tokelau
Kvalita: Proof
Nominální hodnota: 5 NZD
Průměr: 38 mm
Síla: 2,8 mm
Ryzost: 999/1000 Ag
Emisní náklad: 10 000 Ks
Datum emise: 2020
Balení: Originální dárková etue a kapsle
Stav: Nový

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: