Stříbrná investiční mince 1 Oz - Libertad 2020

Kód: 415
Neohodnoceno
1 031 Kč / ks 852 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Mince Libertad je ražena od roku 1982 v nejstarší mincovně v Americe Casa de Moneda de Mexico, která byla založena v roce 1535 španělským místokrálem Antoniem de Mendozou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mexická investiční mince Libertad je jednou z mála mincí, která nemá vyraženou nominální hodnotu. Její cena se určuje podle aktuálního kurzu stříbra na světových burzách.

Na rubové straně mince je státní znak Mexika, který zachycuje orla lovícího hada. Ten sedí na vrcholku kaktusu rodu opuncie a nad ním je mexický nápis Estados Unidos Mexicanos (Spojené státy Mexika). Vyobrazení orla a hada se objevovalo už v Aztécké mytologii a zpodobňuje legendu o vzniku Aztécké říše. Podle ní měli Aztékové na příkaz boha slunce a války Huitzilopochtliho založit své město na místě, kde uvidí tuto scénu. V těchto místech u jezera Texcoco byl pak roku 1325 založen Tenochtitlán, dnešní Mexico City.

Lícní strana zobrazuje jeden ze symbolů Mexika, okřídleného Anděla nezávislosti. V pozadí se tyčí dvě nejznámější mytické sopky Mexika - Iztaccihuatl a Popocatepetl.

Doplňkové parametry

Kategorie: Investiční mince
Hmotnost: 1 Oz (31,1g)
Stát: Mexiko
Nominální hodnota: Bez nominální hodnoty
Průměr: 40 mm
Síla: 2,7 mm
Ryzost: 999/1000 Ag
Emisní náklad: Neomezené
Balení: Kapsle, od 20 ks v originální tubě
Stav: Nový
DPH: 21%
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: